Skip to main content

Nie każdy przedsiębiorca, szczególnie początkujący, mają świadomość, w jaki sposób prowadzić optymalizację finansową czy też podatkową. Nie wszyscy wiedzą również, jak przeprowadza się proces rejestracji firmy za granicą. W takim wypadku najlepiej więc zgłosić się do firm zaufanych, które doskonale wiedzą, jak się za to zabrać. Szczególnie ważne jest to, że polskie prawo podatkowe wciąż się zmienia. Śledzenie wszystkich nowelizacji i nowinek może być naprawdę trudne, dlatego też lepiej powierzyć tę kwestię specjalistycznym przedsiębiorstwom zajmującym się takimi kwestiami na co dzień. To bowiem pewność, że wszystkie obowiązki zostaną wypełnione należycie.

Optymalizacja podatkowa- rejestracja firmy za granicą - PD TAX

Czym jest optymalizacja finansowa i optymalizacja podatkowa?

Bardzo często – prowadząc własną działalność gospodarczą – spotkać się z określeniem optymalizacji podatkowej lub też finansowej. Otóż, jest to szereg działań, które są zgodne z prawem. Podejmują je oczywiście podatnicy, którzy chcą zmniejszyć własne obciążenie podatkowe. Często w polskim prawie dochodzi do różnych zmian w tej kwestii, w związku z czym zachowania podatników są różne i zmieniają się. Mają oni jednak dwie opcje, spośród których mogą wybrać. po pierwsze, mogą przyjmować bezkrytycznie narzucone rozwiązania podatkowe, bądź też aktywnie działać w kwestii swoich obowiązków z tym związanych. Szczególnie drugim podejściem charakteryzują się ci przedsiębiorcy lub też indywidualni podatnicy, którzy zarządzają własnymi podatkami.

Optymalizacja finansowa ma właściwie jeden, główny cel. Jest to zminimalizowanie obciążeń finansowych, a także ograniczenie ryzyka podatkowego. Można tego dokonać poprzez dobór odpowiednich możliwości związanych z polityką podatkową. Do takich procesów zaliczymy między innymi: różne metody opodatkowania, odmienne metody amortyzacji oraz działalność w specjalnych obszarach ekonomicznych. Każdy podatnik musi odpowiednio przeanalizować dostępne opcje optymalizacji podatkowej.

Niestety, sporo osób uważa, że optymalizacja podatkowa to unikanie podatków. To jednak absolutne kłamstwo. Są to działania, które pokazują, w jaki sposób umiejętnie stosować się do przepisów, a równocześnie zmniejszyć wysokość swojego obciążenia. Nie jest to oficjalne pojęcie prawne, ale wiele firm zajmujących się rachunkowością, oferuje właśnie pomoc w takim zakresie.

Optymalizacja kosztów daje także różne efekty. Możemy do nich zaliczyć chociażby zachowanie wysokiej jakości zarządzania, identyfikację nowych możliwości minimalizacji obciążeń, zmniejszenie ryzyka, że popełnimy błędy w rozliczeniach podatkowych oraz pozwolenie na wygodną kontrolę ze strony zarówno udziałowców, jak i zarządu. W ten sposób zapewniamy sobie równocześnie działanie zgodnie z prawem polskim odnośnie podatków, a także innymi, istotnymi przepisami związanymi z kosztami czy prowadzeniem działalności gospodarczej. Jest ich zatem naprawdę dużo i dają wiele możliwości.

Kontrola podatkowa i celno skarbowa

Formy optymalizacji podatkowej

Istnieje kilka form optymalizacji kosztów. Wśród nich są:

 • planowanie podatkowe;
 • unikanie opodatkowania;
 • oszczędzanie podatkowe.

Planowanie podatkowe to działania, które pozwala na zmniejszenie obciążenia fiskalnego. Obejmuje między innymi opodatkowanie odsetek, dywidend, należności licencyjnych, metod eliminacji podwójnego opodatkowania i tym podobne. Unikanie opodatkowania to procesy, które mają pomóc ograniczyć albo też całkowicie uniknąć powstawanie zobowiązania podatkowego przy wykorzystaniu wszystkich możliwości zgodnych z prawem. Unikanie podatków to na przykład transakcje restrukturyzacyjne, odliczenia, ulgi, zwolnienia i wiele więcej. Oszczędzaniem podatkowym natomiast nazywamy czynności, które powstrzymują nas od działań, jakie stwarzają obowiązek zapłacenia podatków. Oczywiście jednak muszą być one w pełni zgodne z prawem, jakie obowiązuje w Polsce.

Jak wygląda rejestracja firmy za granicą?

Jedną z form optymalizacji podatkowej jest rejestracja firmy za granicą. Coraz więcej osób decyduje się na rejestrację działalności gospodarczej poza granicami Polski, pomimo że na co dzień działa ona właśnie w naszym kraju. Nic dziwnego, ponieważ w przypadku ilości podatków, kwoty wolnej od podatku czy innych, zawiłych przepisów, Polska wypada bardzo źle na tle innych państw w Unii Europejskiej.

Każdy kraj posiada inne warunki, jeśli chodzi o prowadzenie biznesu. Polscy obywatele i przedsiębiorcy powinni więc dowiedzieć się, co oferuje konkretne, interesujące ich państwo. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, aby samodzielnie zająć się rejestracją firmy za granicą, zdecydujmy się na powierzenie tej sprawy firmie specjalizującej się w tym. Jedną z nich jest na przykład PDtax.pl. To grupa złożona z osób doświadczonych w kwestii szeroko pojętej optymalizacji kosztów, w tym także w zakładaniu działalności gospodarczej poza Polską, ale w krajach Unii Europejskiej, bądź też w państwach offshore. Szczególnie interesujące wydają się tak zwane raje podatkowe.

Najpopularniejsze raje podatkowe

Istnieje wiele państw, które Polacy szczególnie upodobali sobie na rejestrację firm. Jednym z nich jest chociażby Wielka Brytania. Według polskiego rządu, na Wyspach Brytyjskich działa nawet ponad 60 tysięcy polskich firm. Są to działalności prowadzone samodzielnie, czyli jako sole trader. To bardzo interesujące miejsce. Między innymi dlatego, że brytyjska składa ZUS wynosi niecałe 15 funtów za tydzień albo 9 procent dochodów po przekroczeniu określonej kwoty rocznie. W Polsce natomiast miesięczna składa wynosi ponad 1300 złotych.

W Niemczech proces rejestracji firmy jest bardzo zbliżony do polskiego, ale kapitał zakładowy wynosi aż… jeden euro! W Polsce jest to niebagatelna kwota 5000 złotych, co z pewnością nie jest aż tak zachęcające. Oprócz tego, w Niemczech nie ma obowiązkowego ubezpieczenia emerytalnego dla pracodawców. Mogą skorzystać z ubezpieczenia prywatnego, a kwotę mogą odliczyć od podatku.

Warto również wspomnieć, że raje podatkowe, w których można założyć spółkę offshore również są niezwykle popularne w Polsce. Wśród nich można wymienić na przykład: Saint Kitts, Nevis, Panamę, Barbados, Bahamy, Seszele, Anguilla, Belize, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Kajmany, Wyspy Marshalla i tym podobne. To właśnie w tych miejscach można umiejętnie i bardzo korzystnie dla siebie wykorzystać przepisy prawne. Dla przedsiębiorcy to doskonały sposób na uniknięcie wysokich kosztów związanych z prowadzeniem działalności. Dla państw, które określa się właśnie takimi rajami to również napędzenie lokalnych gospodarek. Szczególnie są to kraje, które utrzymują się z prostych usług, rolnictwa albo turystyki.

Spółka offshore - Rejestracja firmy w rajach podatkowych

PDtax.pl – najlepsi w tym fachu

Firma PDtax.pl to przedsiębiorstwo, które stara się pomóc swoim klientom w zakresie szerokich usług podatkowych. Zleceniodawcy mogą liczyć między innymi na pomoc w kwestii doradztwa podatkowego, jak i rozwiązywania wieloletnich sporów sądowych. PDtax.pl współpracuje nie tylko z dużymi, międzynarodowymi klientami, ale również i niewielkimi przedsiębiorstwami i rodzinnymi biznesami. Mają oni dostęp do wszystkich aktualnych informacji z zakresu prawa podatkowego. Nie muszą zatem martwić się o przeoczenie jakichkolwiek zmian, jakie są wprowadzanie w Polsce.

Oferta PDtax.pl

PDtax.pl oferuje między innymi:

 • doradztwo podatkowe;
 • doradztwo prawne;
 • rejestrację firmy w rajach podatkowych i państwa Unii Europejskiej;
 • założenie spółki offshore;
 • śledzenie i analizę wszystkich zmian w prawie podatkowym;
 • usługi fuzji, przejęcia oraz restrukturyzacji;
 • tworzenie oraz obsługę spółek korporacyjnych;
 • doradztwo inwestycyjne;
 • ochronę majątku;
 • sprzedaż, a także kupno przedsiębiorstwa.

PDtax.pl składa się z osób, które posiadają ogromne doświadczenie oraz rozległą wiedzę na temat świadczonych usług. Zainteresowani powinni więc skontaktować się z firmą oraz umówić na darmowe konsultacje celem poznania możliwie jak najlepszych i jak najkorzystniejszych rozwiązań, również z zakresu optymalizacji podatkowej i optymalizacji kosztów. PDtax.pl to gwarancja najlepszej współpracy i należytego wykonania wszystkich obowiązków.

Leave a Reply