Skip to main content

Nieznajomość prawa szkodzi – to zdanie może brzmieć, jak utarty frazes dopóki nie pojawia się problemy. Wówczas wiele osób boleśnie, bo na własnej skórze przekonuje się, jak wiele nerwów i pieniędzy może to kosztować. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy planujesz założyć własny biznes. Wówczas w zależności od branży, w której zamierzasz działać, będziesz potrzebować wsparcia z zakresu co najmniej kilku gałęzi prawa. Do tego przyda Ci się oczywiście specjalista z zakresu księgowości i prawa podatkowego. A kiedy w życiu prywatnym może przydać Ci się pomoc prawna? Kompleksowe informacje na ten temat znajdziesz w poniższym artykule. 

Doradztwo prawne – czym tak naprawdę jest?

Doradztwo prawne, to bardzo szerokie pojęcie. Mieści się w nim bowiem świadczenie usług doradztwa prawnego w zależności od potrzeb klienta, tak indywidualnego, jak i biznesowego. Porada może ograniczyć się do krótkiego wyjaśnienia znaczenia przepisu, poprzez analizę dokumentacji, a skończywszy na przygotowaniu kompleksowej analizy prawno – podatkowej. Wszystko zależy od aktualnych potrzeb naszych klientów. Świadczymy zarówno doradztwo prawne biznesowe, jak indywidualne, które w szczególności obejmuje prawo cywilne, rodzinne oraz prawo pracy. Nie są nam też obce sprawy z zakresu prawa karnego.

Adwokat Olsztyn PDtax oferuje pomoc w zakresie doradztwa prawnego i podatkowego

 

Prawnik Olsztyn a prowadzenie firmy zagranicą

Chcesz rozpocząć działalność na zagranicznym rynku, ale nie wiesz, jak podejść do tego zagadnienia? Nie musisz edukować się we własnym zakresie. Zdaj się na naszą pomoc, a Ty skup się na tym, co ważne, czyli świadczeniem usług na najwyższym poziomie lub oferowaniu najwyższej klasy jakości towarów. My zajmiemy się resztą. Zapytasz – resztą, czyli konkretnie czym? W ramach świadczonych usług w związku z rozpoczęciem przez Ciebie działalności zagranicą, zajmiemy się w szczególności:

 • analizą prawa handlowego obowiązującego w danym kraju;
 • dopełnieniem formalności w związku z rejestracją firmy;
 • analizą potencjalnych kontraktów handlowych i ryzyka prawnego z nich wynikającego;
 • negocjacją korzystnych dla Ciebie postanowień umownych;
 • kwestiami podatkowymi i celnymi – w tym reprezentacją w razie ewentualnego sporu z urzędem, klientem lub partnerem biznesowym.

Dzięki współpracy z radcą prawnym Olsztyn wkroczysz pewnie na zagraniczne rynki. Sprawdzimy, gdzie warto działać oraz jakie są zagrożenia. Zadbamy też kompleksowo o Twoją księgowość i podatki w Polsce. Tobie pozostanie już tylko poszukiwanie nowych klientów i ewentualne rozszerzenie zakresu Twojej działalności.

Adwokat Olsztyn – co może zaoferować klientom indywidualnym?

Adwokat przez dziesięciolecia kojarzył się głównie z prawem karnym. Obecnie nadal tak jest, niemniej zakres usług świadczonych przez adwokatów jest znacznie szerszy. Obejmuje także sprawy z zakresu prawa cywilnego, szczególnie rodzinnego. Czeka Cię długi i pełen emocji proces rozwodowy? Nie jesteś w stanie dogadać się ze współmałżonkiem w drodze mediacji? W takim razie przygotuj się do procesu i zdaj na pomoc profesjonalisty, który będzie Cię reprezentował w trakcie procesu.

PDTax - doradztwo prawne i podatkowe

 

Adwokat Olsztyn – rozwód bez orzekania o winie

Czy warto korzystać z pomocy adwokata Olsztyn, gdy ustaliliście wspólnie szczegóły dotyczące opieki nad dziećmi oraz podziału majątku? Tak, ponieważ Wasze ustalenia muszą być zgodne z obowiązującym prawem. Nie wystarczy Wasza obopólna zgoda, aby dane rozwiązanie zostało w pełni zaakceptowane przez sąd. Wówczas warto skorzystać z porady prawnej i zweryfikować, czy Wasze ustalenia mogą zostać zatwierdzone w sądzie. Jeżeli nie, adwokat sformułuje Wasze intencje tak, abyście uzyskali satysfakcjonujące Was rozstrzygnięcie sądowe. Często popełnianym błędem jest chęć zastąpienia regularnych świadczeń  alimentacyjnych, np. przekazaniem dziecku nieruchomości. Takie rozwiązanie nie jest prawnie możliwe, ponieważ celem alimentów jest zaspokojenie bieżących potrzeb dziecka.

Adwokat Olsztyn a błędy młodości

Twoje dziecko zostało zatrzymane w związku z posiadaniem zakazanych substancji? Obawiasz się, że konsekwencje młodzieńczej wybryku będą ciągnąć się za Twoim dzieckiem latami? Nie chcesz, aby jeden lekkomyślny czyn zaważył na przyszłości Twojego dziecka? Skontaktuj się niezwłocznie z adwokatem, który będzie towarzyszył Twojemu dziecku już na etapie przesłuchania policyjnego. Bardzo często sprawę udaje się zakończyć polubowne, bez wieloletnich konsekwencji takiego czynu. Liczy się jednak szybkość i skuteczność działania adwokata już od momentu zatrzymania klienta przez Policję. Dlatego w pierwszej kolejności adwokat udzieli w takiej sytuacji porady prawnej, z której dowiesz się, co zrobić tuż po zatrzymaniu, a jakich działań bezwzględnie unikać. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ pewnych czynności oraz słów nie da się skutecznie cofnąć z punktu widzenia prawa.

Radca prawny Olsztyn – jakich porad może udzielić?

Już kilka lat temu uprawnienia adwokatów i radców prawnych zostały zrównane. Dlatego mogą oni świadczyć usługi doradztwa prawnego w tym samym zakresie. Radca prawny może Ci zatem pomóc we wszystkich omówionych wyżej kwestiach. Z jakimi jeszcze sprawami zgłaszają się do nas klienci? Są to np. spory z zakresu prawa pracy:

 • ustalenie stosunku pracy;
 • ustalenie, że wypowiedzenie stosunku pracy było niezgodne z prawem;
 • zobowiązanie pracodawcy do wydania świadectwa pracy;
 • braku opłaty obowiązkowych składek przez pracodawcę.

Przed wdaniem się w ewentualny spór z pracodawcą, warto skorzystać z porady prawnej. Wówczas adwokat lub radca prawny dokona analizy stanu faktycznego i doradzi Ci najbardziej optymalne w danej sytuacji rozwiązanie.

Potrzebujesz indywidualnej porady prawnej w zakresie prawa podatkowego? Do nas możesz się zgłosić także z takim problemem. Nie tylko osoby prowadzące działalność gospodarczą są powinny być tym tematem zainteresowane. Niekiedy warto bowiem zweryfikować działania pracodawcy na tym polu.

Doradztwo prawne w PDTax kancelaria prawna Olsztyn

 

Nie samym prawem żyje prawnik, czyli doradztwo prawne i inwestycyjne

Skuteczne prowadzenie działalności gospodarczej wymaga płynnego poruszania się nie tylko w gąszczu przepisów, ale i szybkich reakcji na to, co dzieje się na rynku. Jak zrobić to wszystko, dbając jednocześnie o wysoki poziom świadczonych usług lub dobrą jakość towarów? Zdaj się na pomoc profesjonalistów. Oprócz pomocy prawnej, wesprzemy Cię także w sytuacji gdy:

 • zainteresuje Cię fuzja, restrukturyzacja lub przejęcie innej spółki;
 • zaplanujesz zakup innej spółki – wykonamy dla Ciebie niezbędne badanie prawne;
 • konieczne okaże się przekształcenie spółki lub przedsiębiorstwa;
 • zakupu lub sprzedaży przedsiębiorstwa;
 • zechcesz utworzyć spółkę korporacyjną i będziesz potrzebować obsługi tego podmiotu;
 • będziesz potrzebować  międzynarodowego planowania podatkowego;
 • zainteresuje Cię doradztwo inwestycyjne;
 • będziesz potrzebować ochrony majątku;
 • zetkniesz się z tzw. White Collar Crimes.

Z naszą pomocą nie tylko Twoje umowy będą przejrzyste i zgodne z prawem polskim oraz międzynarodowym. Zadbamy także o to, aby Twoja firma nie padła ofiarą oszustwa, które może doprowadzić nawet do jej upadku. Wesprzemy Cię w procesie negocjacji tak, aby zawarte przez Ciebie umowy nie narażały Cię na straty finansowe oraz wizerunkowe.

Leave a Reply