Skip to main content

Kilka słów o PDTax

PDTax jest firmą zajmującą się wspieraniem przedsiębiorców w  zakładaniu i rozwijaniu ich działalności za granicą. W swojej ofercie PDTax posiada również usługi obejmujące:

* fuzje, przejęcia, restrukturyzacje – jako firma pomagamy w przygotowaniu i poprowadzeniu transakcji łączenia oraz przejmowania przedsiębiorstw, a także tworzenia struktur lokalnych i międzynarodowych w ramach tychże spółek. W czasie całego procesu fuzji czy też przejęcia i restrukturyzacji ściśle współpracujemy z profesjonalistami z zakresu prawa podatkowego i antymonopolowego, dzięki czemu nasi klienci mają gwarancję usługi na najwyższym poziomie, bez niepotrzebnych komplikacji prawnych

* badanie prawne spółek – w ramach naszych usług oferujemy również sprawdzenie przedsiębiorstw pod kątem prawno-podatkowym i ocenę ich stanu przed ewentualną fuzją lub przejęciem. To pomaga naszym klientom w podjęciu jak najkorzystniejszej dla siebie decyzji oraz zapoznanie się z rzetelną informacją na temat spółki, co w konsekwencji pomaga lepiej ocenić ryzyko finansowe związane z podejmowaniem ewentualnej inwestycji.

* przekształcanie spółek i przedsiębiorstw – dzięki naszej wiedzy pomagamy przekształcać jednoosobowe działalności gospodarcze w bardziej rozbudowane struktury gospodarcze. Ponadto zajmujemy się badaniem tychże podmiotów i dopasowywanie do nich rozwiązań  najlepiej skrojonych na ich miarę.

* usługi sprzedaży i kupna przedsiębiorstw – doradzamy przy podejmowaniu decyzji przez klienta o zainwestowaniu lub spieniężeniu określonego przedsiębiorstwa, biorąc przy okazji pod uwagę wszystkie aspekty podatkowe oraz ewentualne kwestie związane z międzynarodowymi przejęciami spółek. Zajmujemy się nie tylko przygotowaniem przedsiębiorstwa do jego sprzedaży, ale służymy również pomocą w czasie negocjacji sprzedażowych, tak by obie strony znalazły jak najkorzystniejszy konsensus.

Załóż firmę za granicą z PDTax

* tworzenie i obsługa korporacyjna spółek – wspieramy profesjonalnie tworzenie i wybór spółek prawa handlowego. Cały czas dbamy o aspekty związane z prawem podatkowym oraz obszar odpowiedzialności za zobowiązania podejmowane przy planowaniu głównych celów nowego przedsiębiorstwa. W całym procesie przyglądamy się uważnie wszystkim aspektom prawnym, w tym ograniczeniom, tak, by zaprojektować najlepsze z możliwych rozwiązań dla naszych klientów.

* doradztwo podatkowe – usługi związane z międzynarodowym planowaniem podatkowym  – biorąc pod uwagę różnice podatkowe występujące pomiędzy Polską i innymi krajami Europy i świata oferujemy naszym klientom usługi z zakresu planowania swojej działalności tak, by osiągali jak najwyższe zyski wynikające z działalności nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. W tym celu analizujemy wszelkie zmiany w systemach podatkowych, niuanse i ograniczenia prawne tak, by zaproponować klientom rozwiązania, które najlepiej wyczerpią potencjał ich spółki i przyniosą im jak najwyższe zyski, bez względu na działalność w jakim kraju się zdecydują.

* doradztwo inwestycyjne – w oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie dopasowujemy do naszych klientów nasze rekomendacje dotyczące inwestowania ich funduszy oraz ewentualnego wstrzymywania się w danym okresie od kupna lub sprzedaży określonych instrumentów gospodarczych.

* ochronę majątku – biorąc pod uwagę, że inwestowanie jest obarczone sporym ryzykiem oferujemy naszym klientom także ochronę ich majątku. W tym celu proponujemy Państwu odpowiednio zaprojektowane rozwiązania, które mają działać jak poduszka powietrzna w przypadku ryzyka straty majątku. Wiąże się to również z zabezpieczaniem naszych klientów przed nieuczciwymi kontrahentami, których zgodnie z zasadami prawa oraz naszymi osobistymi wartościami, sprawdzamy przed nawiązaniem z nimi kontaktu przez klienta.

* white collar  crimes – czyli porady zapobiegawcze w obszarze prawa karnego handlowego i gospodarczego, które mają ułatwić przedsiębiorcy nawiązywanie współpracy z innymi podmiotami gospodarczymi wedle jasnych i klarownych zasad. W razie problemów natomiast, w ramach  usługi White Collar Crimes, PDTax oferuje również pomoc w prowadzeniu spraw karnych, zbudowaną na rzetelnej wiedzy. Dodatkowo usługa ta dedykowana jest również osobom lub instytucjom, które znalazły się w trudnej sytuacji, np. wywołanej kryzysem, a także w sytuacjach podejrzenia o rzekome działanie niezgodne z prawem. Dzięki zespołowi specjalistów możliwe będzie profesjonalne przeanalizowanie całej sytuacji oraz znalezienie jak najlepszego wyjścia z tej sytuacji.

PDTax - doradztwo prawne i podatkowe

 

Spółka Offshore

Spółkami Offshore nazywamy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki akcyjne. Mianem spółek offshore określamy także spółki o podobnym charakterze stworzone na terenie innych krajów.  Warto podkreślić, że takim mianem określić możemy także spółki, które działają poza krajem, w którym zostały założone. Warto jednak pamiętać, że pomiędzy spółkami krajowymi a spółkami offshore istnieje kilka różnic, o których warto powiedzieć.

Spółka Offshore to spółka o osobowości prawnej, która opiera się na korzystnych warunkach podatkowych w krajach, które takie warunki stwarzają (raje podatkowe). Spółki takie najczęściej spółki takie prowadzą działalność głównie zagraniczną, międzynarodową, w odróżnieniu od spółek krajowych, które jak sugeruje sama nazwa działają głównie na terytorium kraju, na którym zostały założone.

Zaletą prowadzenia spółek offshore jest możliwość zastosowania przepisów „onshore” w dużo lepszy sposób, co łączy się z oszczędnością podatkową. Inną zaletą spółki offshore jest zabezpieczanie swojego kapitału oraz zachowywanie pewnego stopnia anonimowości biznesu. Rozwiązanie to jest bardzo przydatne, jeśli nie chcemy, by nasi wierzyciele lub osoby, u których jesteśmy zadłużeni, egzekwowali należności z naszego osobistego kapitału, rozwiązanie „offshore” może okazać się całkiem użyteczne.

PDTax oferuje doradztwo w temacie spółek offshore

Spółki offshore a usługi

W ramach offshoringu można świadczyć usługi, a związane jest to z przenoszeniem swoich procesów biznesowych poza granicę naszego rodzimego kraju. Najczęściej za granicę przenosi się procesy biurokratyczne czy związane z wyprodukowaniem konkretnych produktów lub usług. Ponownie jest to związane z obniżonymi kosztami pracy lub mniejszej potrzebie finansowania kosztów procesu produkcyjnego.  W temacie offshoringu usług można korzystać również z różnego rodzaju wsparcia ze strony lokalnych rządów czy z relatywnie taniej siły roboczej, dzięki którym przy niewielkim nakładzie przeznaczonym na produkcję można wygenerować naprawdę duży zysk.

Niebezpieczeństwem wynikającym z offshoringu może być jednak  pogorszenie postrzegania firmy, ryzyko pogorszenia jakości świadczonych usług, zwiększone koszty podróży i transportu czy bariery językowe lub kulturowe.

Najczęstszymi kierunkami offshoringu są: Hong Kong, Wyspy Dziewicze, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania czy Seszele. Wszystkie wymienione kraje nie podtrzymują wymiany informacji podatkowej oraz dbają o poufność danych przedsiębiorców, którzy decydują się na przeniesienie do nich biznesów.

PDTax oferuje pomoc przy rejestracji firmy za granicą

 

Rejestracja firmy za granicą

Rejestrowanie firmy za granicą jest rozwiązaniem, które ułatwia przedsiębiorcom prowadzenie własnej działalności, zwłaszcza jeśli zwrócimy uwagę na poziom zawiłości polskich przepisach podatkowych i rachunkowych. Tym, co zachęca przedsiębiorców do offshoringu jest fakt, że duża liczba krajów w Europie i na świecie posiada ujednoliconą interpretację tychże przepisów, co czyni prostszym cały proces rozliczania się z lokalnymi organizacjami skarbowymi oraz posiadają warunki do szerszej optymalizacji przedsiębiorstw.
Decydując się na zarejestrowanie firmy za granicą warto zastanowić się nad skorzystaniem consultingu, czyli doradztwem gospodarczym. To pozwoli nad przemyśleniem, czy w danym kraju nasz biznes będzie miał szansę się rozwijać i na jakie prognozowane dochody możemy liczyć po przeniesieniu działalności właśnie w to miejsce. Rejestracja firmy za granicą to niejednokrotnie świetne rozwiązanie. Jednak przed podjęciem decyzji o takim działaniu należy „zasięgnąć języka”. Consulting pozwala też wybrać najlepszą siedzibę podatkową do profilu naszej działalności oraz zaplanować kolejne kroki tak, byśmy mieli szansę odnieść jak największe zyski oraz skorzystać ze wszystkich ulg podatkowych oferowanych na terytorium wybranego państwa. PDTax jest właśnie jedną z takich firm, która oferuje przedsiębiorcom takie usługi.

Firma za granicą

Firma prowadzona za granicą to nie tylko prostsze przepisy, czy mniejsze obciążenie podatkowe dla przedsiębiorcy. To także szansa na mniej biurokracji, której nikt nie lubi oraz często bardziej sprzyjające rozwojowo warunki dla firmy. Prowadząc działalność offshoringową z podatku VAT rozliczamy się raz na rok, a nie tak jak w przypadku Polski raz na miesiąc lub raz na kwartał. Firma za granicą to także niższe stawki podatków, co sprawia, że więcej pieniędzy zostaje nam „w kieszeni”. O możliwości włączenia wartości maszyn i aut już nie wspominając. Często już samo założenie spółki na terytorium innego państwa jest o wiele, wiele prostsze i bardziej przyjazne dla przedsiębiorcy niż u nas w kraju. Co więcej, jak np. w przypadku Czech, jeśli zakładamy spółkę z.o.o (z ograniczoną odpowiedzialnością) jesteśmy odgórnie zwolnieni z wpłacania i deklarowania kapitału zakładowego, co w Polsce jest jednym z warunków do tworzenia tego typu spółek.

PDTax - doradztwo prawne, podatkowe, inwestycyjne

 

Zanim jednak przeniesiemy lub zdecydujemy się na prowadzenie firmy za granicą warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań.
1. Czy będę mógł swobodnie bez przeszkód podróżować do kraju, który wybieram ?
2. Czy ten kraj oferuje mi możliwość załatwiania części spraw online, czy wymaga mojej stałej obecności na swoim terytorium?
3. Jak traktowani są zagraniczni przedsiębiorcy i inwestorzy w tym kraju? Czy stanowi on podatny grunt na rozwinięcie tam biznesu? Czy sprzyja on rozwojowi zagranicznych spółek?
4. Jak wygląda sytuacja z biurokracją w danym kraju? Czy przedsiębiorcy są tam spętani formalnościami czy pozostawia im się sporą swobodę działania? Jak funkcjonuje tam system podatkowy? Jakie przepisy obowiązują na terenie wybranego przeze mnie kraju?

Dopiero po udzieleniu sobie odpowiedzi na wszystkie te pytania jesteśmy w stanie ocenić, czy opłaca nam się przenoszenie spółki za granicę i do którego kraju moglibyśmy to zrobić.

PDTax jest właśnie firmą, która pomaga znaleźć odpowiedzi na te pytania i wybrać najbardziej opłacalne rozwiązania dla swoich klientów. W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji, zachęcamy do kontaktu z naszym działem obsługi i umówienie się na rozmowę z naszymi specjalistami.

 

Leave a Reply